Aktuálně

SUBARU Tiskové zprávy 2016
LEVORG 5 HVĚZD V Euro NCAP SUBARU 360 - NÁRODNÍ POKLAD AUTO ROKU 2016 SUBARU XV MY2016

srpen 2016
SUBARU Levorg s pěti hvězdičkami v testu Euro NCAP podle nové metodiky
-  Vysoké známky pro Levorg se systémem Eye Sight v nově zavedeném testu autonomního nouzového brzdění na ochranu chodců
- Už páté SUBARU s nejvyšším hodnocením bezpečnosti v Evropě
- Top ocenění pro SUBARU se systémem Eye Sight i v USA a Japonsku
Subaru Levorg modelového roku 2017, získal nejvyšší, pětihvězdičkové hodnocení v testu bezpečnosti nezávislé agentury Euro NCAP. 

V rámci nové metodiky, platné pro rok 2016, se také provádí test ověřující, jak efektivně a spolehlivě automobil zaznamená chodce a bez zásahu řidiče zabrání kolizi. Levorg, který je pro modelový rok 2017 sériově vybaven bezpečnostním asistenčním systémem Eyesight, zvládl díky autonomnímu nouzovému zabrzdění ochranu nejzranitelnějších účastníků silničního provozu na výbornou.

Subaru tak už popáté získalo prestižní pětihvězdičkové hodnocení od Euro NCAP. V roce 2009 naplno bodovalo Legacy, v roce 2011 Subaru XV, o rok později Forester av roce 2014 potvrdil nekompromisní úroveň bezpečnosti Outback.
Bezpečnostní systém Eyesight již od nezávislých organizací získal mnohé vynikající hodnocení za preventivní bezpečnost. Vozů Subaru vybaveny EyeSightom sbírají nejvyšší možné známky v testech bezpečnosti po celém světě. Potvrzením je titul Superior od institutu IIHS v USA či nejvyšší hodnocení ASV + (Advanced Safety Vehicle Plus) od JNCAP, která je japonskou obdobou Euro NCAP. Eyesight ocenilo nejvyšším možným skóre i japonské Ministerstvo zemědělství, infrastruktury, dopravy a turismu a také Národní agentura pro bezpečnost automobilů a pomoc obětem nehod (Nasva).

Eyesight je prvním asistenčním systémem, který na detekci vozidel, chodce, motocyklistů či cyklisty využívá soustavu stereo kamer. Od prvního uvedení v roce 2008 prošel několika vylepšeními a Subaru v současnosti využívá již jeho třetí generaci. Spolehlivé fungování přes den iv noci tento bezpečnostní asistent potvrdil v celé řadě srovnávacích testů. Velkou výhodou EyeSightu je integrace šesti funkcí včetně autonomního nouzového brzdění, adaptivního tempomatu a Anti-Crash systému škrticí klapky v jednom bezpečnostním systému. Taková konfigurace nerozptyluje pozornost řidiče a ten se tak může plně soustředit na jízdu.
Neustálé zvyšování úrovně primární, aktivní, pasivní i preventivní bezpečnosti je součástí strategie komplexní bezpečnosti Subaru, s vizí vyrábět vozy, které budou schopny zcela předcházet nehodám. Udržení pozice nejbezpečnější automobilové značky na světě je jedním ze šesti pilířů strategie Prominence 2020, kterou se stanoví budoucí směřování Subaru. 
srpen 2016
SUBARU 360 bylo prohlášeno za národní poklad
První Subaru spatřilo světlo světa v roce 1958 a založilo tradici, která trvá dodnes. I když bylo maličké svými rozměry, jeho význam byl obrovský a nyní se oficiálně zapsalo mezi velikány automobilové historie.
Za součást kulturního dědictví prohlásila Subaru 360 přímo Japonská společnost technických inženýrů. A pokud víte něco o tom, jak vážně se v Japonsku berou technologie a jejich vývoj, je vám jistě jasné, že nejde o žádnou malou věc. Subaru 360 z roku 1958 bylo dostupné, spolehlivé a efektivní auto, které se do značné míry zasloužilo o motorizaci Japonska. Umožnilo lidem vyměnit bycikly za auta a začít cestovat rychle, bezpečně a efektivně.

Pro Japonsko v podstatě znamenalo malé Subaru totéž, co Mini pro Británii, Fiat 500 pro Itálii nebo Volkswagen Brouk pro Německo. Vůz má pod kapotou vzduchem chlazený dvouválec o objemu 356 kubíků s výkonem 25 koní. Váží však jen lehce přes 400 kilogramů, takže i z dnešního pohledu relativně skromný výkon nabízel v 50. letech pro daný účel slušnou dynamiku.
únor 2016
Auto roku 2016: Vavříny pro Outback, Levorg i EyeSight
- Řada ocenění pro modely Subaru v anketě Auto roku 2016 v České republice - jak od odborné novinářské poroty, tak v hlasování veřejnosti. 
Systém EyeSight vyhlášen technologickou inovací roku
Porota složená z odborných motoristických novinářů v letošním 22. ročníku ankety volila z celkem 30 nominovaných vozů. Nejprve vybrala kvinteto silných finalistů - Ford Mustang, Škodu Superb, Volvo XC90, Opel Astra - a Subaru Levorg. Už to je samo o sobě pro značku velikosti Subaru velkým úspěchem. Nakonec Levorg vybojoval skvělou bronzovou příčku za domácí Škodou Superb a Opelem Astra a stal se tak oficiálně jedním ze tří nejlepších aut na českém trhu.
Vyhlášeny byly také speciální kategorie. Technickou inovací roku 2016 v České republice je technologie EyeSight, použitá v Subaru Outback. Své kvality ostatně EyeSight ukázal už nedávno v nezávislých testech, kde jako jediný ze systémů na podporu řízení dokázal skutečně zabránit například srážce s chodcem. 

Svoje nadšení pro Subaru projevila také veřejnost. V jejím hlasování získalo Subaru hned dvě stříbrné příčky pro svá auta. Outback se stal druhým nejlepším vozem ve střední a vyšší střední třídě. Porazil tak například BMW 7 a překonal ho pouze domácí Superb, i druhé místo je pro nás tedy velkým vítězstvím. Na stejné umístění dosáhl také Levorg v nižší střední třídě.

Mnohokrát děkujeme za všechny hlasy veřejnosti i přidělené body novinářů. Vynasnažíme se, abychom vysoká očekávání i nadále plnili. Děkujeme také vyhlašovatelům ankety - Klubu motoristických novinářů a Klubu motoristických publicistů ve spolupráci se Svazem dovozců automobilů a Sdružením automobilového průmyslu.
leden 2016
Nové SUBARU XV  MY16 pro každodenní život a dobrodružství
- Facelift model osvěžil v oblasti nárazníků, předních i zadních světel, čelní masky a kol
Inovovaný interiér, nové audio s navigací a nové funkce zábavního systému
Nové nižší katalogové ceny
Nejmladší zástupce značky v kategorii kompaktních SUV, Subaru XV modelového roku 2016, přichází s novými osvěžujícími prvky. Osvědčená technika pohonu kombinující Symmetrical AWD a motorizace Boxer*1 doznala jen dílčích změn zejména za účelem plnění přísnějších emisních norem, o to větší pozornost byla věnována exteriérovým a interiérovým prvkům a komfortu.
HLAVNÍ VLASTNOSTI
Vnější vzhled

Po stránce exteriérové je novinek vícero. Přepracována byla přední část vozu, počínajíc mřížkou chladiče s robustním logem, tvary předního nárazníku a ozdobné lišty na něm, nové jsou i tvary hlavních světlometů. Při bočním pohledu je zřejmá změna v designu kol, dveřních lišt u oken, tvaru klik, přičemž u nejvyšší výbavy Executive zaujmou také nové střešní ližiny, podtrhující dobrodružné zaměření vozu. V zadní části je patrně nejvýraznější novinkou použití nových sdružených svítilen s technologií LED a nově tvarovaná koncovka horního spoileru 5.dveří. Speciálně pro model Subaru XV byla navržena i nová modrá barva karosérie s názvem Hyper Blue, akcentující moderní vzhled.


Interiér

V interiéru nově nalezneme obložení lakované piánovou černí a metalické dekorace, vkusným prvkem je oranžová barva stehů v obšití potahů, loketních opěrek, řadicí páky a ruční brzdy. Nově je i u modelu XV použitý volant obdobný jako u modelu Levorg, s tloušťkou věnce akorát do ruky. Nejvýraznější změnou v interiéru bude použití nových audiosystémů Subaru Starlink s dotykovými obrazovkami a přístupem k internetovým rádiím a dalším aplikacím. 

Optimalizováno bylo rovněž ovládání vnějších zařízení prostřednictvím 7“ dotykového displeje, který je spárován se zadní zpětnou ...


Technika
Optimalizace vznětového boxeru

Pro modelový rok 2016 byl dvoulitrový vznětový motor optimalizován. Vývoj se zaměřil na omezení vibrací a další snížení spotřeby paliva a emisí CO2. Kromě jiného byla změněna konstrukce bloku na takzvanou otevřenou s vodními kanály procházejícími přímo do hlav válců (open deck). Tenčí stěny válců a například i kratší šrouby umožnily další snížení hmotnosti při současném zvýšení kvality odlitku a účinnosti chlazení horních částí válců.

Nový řetěz není tak hlučný a navíc snižuje tření, čímž přispívá k vyšší hospodárnosti. Nižší tření a z toho plynoucí menší spotřebu paliva zajišťuje také nový druh povrchové úpravy pláště pístů. Kromě toho bylo zmenšeno dno pístu, což přineslo nižší teploty spalování a emisí oxidů dusíku. Všechny verze typu XV tak splňují emisní normu ...


Převodovka Lineartronic

V aktuální generaci kompaktního SUV výrobce Subaru sází na osvědčené technologie, tolik typické pro největšího výrobce osobních vozů s pohonem všech kol. Těmito znaky je rozložení hmotnosti v podélné ose vozu v kombinaci s pohonem všech kol Symmetrical AWD a použitím plochých motorů s protiběžnými písty typu Boxer.  

V oblasti převodovek Subaru již několik let cizeluje techniku Lineartronic s plynule měnitelným převodem. V převodovce Subaru Lineartronic je hnací síla přenášena mezi dvěma páry kuželových kol lamelovým řetězem. Posouváním kuželů proti sobě nebo od sebe se plynule mění průměry, přes které je veden ...


Nové katalogové ceny

I cenová politika došla v modelovém roce 2016 významnou změnou a nové modely jsou dostupné za nižší katalogové ceny. Na výběr je ze tří možností motorizací – 1.6i, 2.0i a 2.0D - a třech stupňů výbavy, přičemž základní model 1.6i Active s manuální převodovkou a redukcí Dual Range je k dispozici od 549 000 Kč.

U všech modelů Subaru dovozce nabízí zdarma rozsáhlý balíček ...


STARŠÍ TISKOVÉ ZPRÁVY
TZ SUBARU 2015
TZ SUBARU 2014
TZ SUBARU 2013
TZ SUBARU 2012
TZ SUBARU 2011
TZ SUBARU 2010
TZ SUBARU 2009
TZ SUBARU 2008
TZ SUBARU 2007