SUBARU

SUBARU 360°: Celý svět v jednom filmu

- Globální online projekt s videi vlastníků vozů Subaru
- Možnost získání aplikace pro iPhony

Vlastníci vozů Subaru se mohou prostřednictvím vlastních videí účastnit na novém filmu, prezentujícím image podniku. On-line projekt Subaru 360° se nachází na internetové stránce
Zde je možnost nahrát vlastní videa a prohlížet si již nahrané klipy. Australský režisér Tim White z nich příští rok sestaví film, který má být od září 2014 prezentován jako oficiální video značky. Režisér White se proslavil ve virtuální komunitě díky filmům "Move", "Eat" a "Learn". Videa zobrazují krátké, monotématické dojmy z virtuální cesty okolo zeměkoule, která vznikla během šestitýdenní cesty okolo světa. Po zveřejnění na internetové platformě Vimeo již první den shlédlo tyto krátké filmy více než jeden milion uživatelů.

Firma Subaru, japonský specialista na automobily s pohonem všech kol, chce pomocí projektu 360° prezentovat, že značka disponuje velmi věrným celosvětovým společenstvím příznivců. Typické vlastnosti Subaru, jako je permanentní symetrický pohon všech kol a motory typu Boxer zajišťují vysoký stupeň identifikace řidiče s jeho automobilem. Hotový film má tuto charakteristiku odrážet a vizualizovat individualitu nadšenců pro značku Subaru a jejich vozidla. Režisér White - sám nadšený řidič Subaru - prezentoval již na Mezinárodním automobilovém veletrhu (IAA) v září 2013 první film Subaru 360°, kvůli kterému navštívil během dvou týdnů řidiče vozů Subaru z celého světa. Tento klip je k dispozici na webové stránce a zprostředkovává dojem, jak bude vypadat konečná verze běžícího projektu.

Uzávěrka pro zasílání videí účastníků je konec ledna 2014. Všichni příznivci vozů Subaru mohou nahrávat vlastní filmy buď přímo na www.subaru360-degree.com, nebo využít aplikaci pro iPhony, která byla k tomu účelu speciálně vyvinuta a kterou si mohou zájemci pomocí odkazu na této webové stránce prostřednictvím iTunes-Store bezplatně stáhnout.

Pilotní film najdete zde:

Profil režiséra Tima Whita a informace o jeho práci najdete zde: