BEZPEČNOST
 • PRSTENCOVÉ VÝZTUŽE KAROSERIE

  Prstencové výztuže karoserie zvyšují odolnost kabiny od střechy přes dveře a sloupky až po podlahu. Díky této konstrukci je nárazová energie v případě nehody odvedena mimo prostor pro cestující. Rámové prvky SUBARU XV používají konstrukci z vysokopevnostní oceli, která je silná, ale současně i lehčí.

 • VÝHLED Z VOZU

  Pokud se máme nebezpečí vyhnout, musíme jej nejprve vidět – a SUBARU XV bylo navrženo tak, aby řidič měl o svém okolí maximální přehled. K co nejlepšímu výhledu z vozu a omezení slepých úhlů přispívá vyšší poloha za volantem SUBARU XV, dynamický design s posunutou základnou čelního skla a trojúhelníkové prosklení v přední části bočních oken. Ještě lepší přehled o situaci za vozem zajišťuje zadní parkovací kamera (výbava na přání).

 • PĚTIHVĚZDIČKOVÉ OHODNOCENÍ V NÁRAZOVÝCH TESTECH EURO NCAP

  SUBARU XV nastoluje měřítka v otázkách ochrany cestujících. Pečlivý konstrukční návrh dotažený do posledního detailu – to je důvod, proč SUBARU XV stojí na špičce s pětihvězdičkovým ohodnocením v nárazových testech organizace Euro NCAP*1 – mezi osobními automobily nejvyšším možným.

 • STABILIZAČNÍ SYSTÉM

  Stabilizační systém VDC pomocí řady senzorů nepřetržitě sleduje a vyhodnocuje, zda vůz pokračuje ve správném směru dle pokynů řidiče. Dojde-li k prokluzu některého z kol nebo vůz ve vysoké rychlosti opustí očekávanou trajektorii jízdy, upraví se rozdělení točivého momentu systému AWD, výkon motoru a brzdná síla na každém z kol tak, aby vůz neztratil požadovaný směr.

 • SEDADLA, BEZPEČNOSTNÍ PÁSY A AIRBAGY SRS*2

  K bezpečnému zachycení cestujících slouží vpředu výškově nastavitelné bezpečnostní pásy s přepínači. SUBARU XV je vybaveno předními sedadly speciální konstrukce k omezení rizika poranění krční páteře. Dále jsou zde opěrky hlavy pohlcující nárazovou energii, napomáhající chránit přední cestující před poraněním krku při nárazu do vozidla zezadu. Vyšší míru ochrany zajišťují i zadní sedadla; pozice zadních cestujících se posunula směrem vzad kvůli snížení dopadů případného bočního nárazu. Součástí standardní výbavy všech provedení jsou čelní, přední boční a hlavové airbagy SRS*2. Snadnou instalaci kompatibilních dětských autosedaček usnadňuje i horní bezpečnostní ukotvení a úchyty ISO-FIX, které nijak nezasahují do zavazadelníku.

 • SPECIÁLNĚ ROZVRŽENÁ KABINA PRO ZVÝŠENÍ OCHRANY

  Pokud jde o otázky bezpečnosti, všechny vozy Subaru překonávají běžně používané postupy. Motor SUBARU BOXER s převodovkou ve vašem SUBARU XV využívá speciální konstrukci zabraňující jeho proniknutí do prostoru kabiny s ohledem na lepší ochranu všech cestujících.


*1 Testováno SUBARU XV ve specifikaci pro evropské trhy.
*2 SRS: zkr. Supplemental Restraint System (dodatečný/přídavný zádržný systém). Efektivní fungování je podmíněno používáním bezpečnostních pásů.