Ekologie

Značka Subaru se zavázala usilovat o rovnováhu mezi potřebami životního prostředí a potřebami řidičů...


Jak automobilka Subaru pomáhá životnímu prostředí?

Již od roku 2004 usilují závody Subaru o statut továren s nulovými emisemi, které při výrobě negenerují žádný odpad. Na minimum redukují také spotřebu vody.

Na recyklaci myslíme již při návrhu vozů. Používáme snadno recyklovatelné materiály, konstrukce, které je lze snadno demontovat, a také řádné označení materiálů pomocí etiket.

Používání vratných obalových materiálů je přirozenou součástí výrobní logistiky, stejně jako optimalizace dopravy dílů s ohledem na minimální zatížení životního prostředí.

Recyklujeme nárazníky, materiál z drcení starých vozů, airbagy nebo CFC náplně z použitých vozidel s cílem efektivně tyto zdroje využít.

Ekologická řešení, která najdete ve svém voze

Volič režimů

Volič režimů

Systém SI-DRIVE nabízí různé módy jízdy, od ekologického až po sportovní. Požitek z jízdy tak kombinuje s ohledem na životní prostředí.

Zpětná vazba

Zpětná vazba

Mezi přístroje na palubě byl zabudován ECO měřič. Řidiči slouží jako vodítko pro ekologicky šetrnou jízdu.

Stop-Start

Stop-Start

Automatické vypínání spalovacího motoru při stání snižuje spotřebu paliva a emise výfukových plynů.

Lineartronic

Lineartronic

Převodovka s plynulým (bezstupňovým) převodem vyvinutá společností Subaru vždy udržuje motor v oblasti optimální účinnosti a tedy i ekonomiky paliva.

Lehké materiály

Lehké materiály

Náhrada oceli za moderní materiály s vysokou pevností pomáhá snižovat hmotnost i spotřebu a současně zvyšovat bezpečnost posádky.

Vysoká efektivita

Vysoká efektivita

Nová generace motorů boxer má nadprůměrnou účinnost a snižuje spotřebu, tření i energetické ztráty.

Bezplatná recyklace v České republice

Ekologická likvidace

SUBARU ČR nabízí možnost bezplatného odběru vozu s ukončenou životností na ekologickou likvidaci. Podmínkou je, že se jedná o kompletní vůz značky Subaru, který byl uveden na náš trh jako nový po 1. červenci 2002. Vůz s ukončenou životností lze odevzdat u každého autorizovaného dealera značky Subaru v České republice.

Akumulátory

V rámci solidárního plnění zajišťujeme také zpětný odběr automobilových baterií a akumulátorů. Majitelé vozidel Subaru je mají možnost bezplatně odevzdat v místech zpětného odběru uvedených na internetové adrese autobaterie.zpetnyodber.eu. Obdobně lze odevzdat přenosné baterie a akumulátory (např. články z ovladačů centrálního zamykání) na místech zpětného odběru uvedených na adrese mapa.ecobat.cz.

Pneumatiky

Použité pneumatiky lze bezplatně odevzdat bez ohledu na výrobní značku u našich autorizovaných partnerů. Pro bližší informace kontaktujte svého dealera.

Na internetových stránkách  iris.mzp.cz/Aplikace/aba.nsf je společnost SUBARU ČR, s.r.o. zapsána v Seznamu výrobců baterií a akumulátorů. Na stránkách  iris.mzp.cz/Aplikace/azop.nsf je společnost SUBARU ČR, s.r.o. zapsána v Seznamu povinných osob.

Sledujte nás: