O SUBARU

BEZPEČNOST SUBARU - Všestranná bezpečnost

U Subaru jsme přesvědčeni, že automobily jsou více než pouhé dopravní prostředky. Podle nás přinášejí automobily do života sny, volnost a jiné fantastické momenty. A k nim patří také vyšší odpovědnost: Ochránit život a bezpečnost nejen řidiče a cestujících, nýbrž i všech ostatních osob. Proto naše úsilí o vyšší bezpečnost nikdy nekončí. Zajistit bezpečnou dopravu pro každého je výzva, kterou znovuobjevujeme každý den. Naše vozidla poskytují skvělý výhled a mimořádnou ovladatelnost a dále nabízejí řidičům moderní preventivní bezpečnostní technologie. Náš symetrický pohon všech čtyř kol (AWD) usiluje o stabilní řízení a klid za všech jízdních podmínek včetně deště a sněhu. Systém jízdního asistenta je další z našich pokročilých technologií, která může pomoci zabránit nehodám tím, že poskytuje řidiči aktivní podporu. Avšak nejen řidič a cestující potřebují v případě nehody ochranu. Naše automobily nastavují vysoký standard i v ochraně chodů. Bezpečnost u firmy Subaru je zaměřena člověka a je rozvíjena ve všech směrech.


Primární bezpečnost
Pocit jednoty a klidu myslu uvnitř vozu

Subaru dělá autosedačky vyvinuté tak, aby poskytovaly řidiči pevnou oporu, minimální mrtvé úhly a interface navržený s ohledem na potřeby jízdy. Řidič se může s klidem v duši chopit volantu, cítit se bezpečně a jistě s vědomím, že jeho vůz SUBARU s platformou symetrického pohonu všech kol AWD + motorem BOXER je navržen právě pro jeho potřeby.


Aktivní bezečnost
Dobře sladěné základní funkce pro lepší bezpečnost

Firma SUBARU přesně naladila všechny základní funkce vozidla – jízdu, zatáčení a zastavování – tak, aby vyvinula automobily, které nabízejí mimořádnou stabilitu a předvídatelnou kontrolu. Automobily SUBARU jsou navrženy s tak vysokou mírou základních funkcí, že pomáhají zabránit nebezpečným situacím s mimořádnou reputací v oblasti bezpečnosti.


Bezpečnost před kolizí
Dvě kamery slouží k identifikování objektů a osob tak,
aby bylo zabráněno kolizi či aby byly minimalizovány škody

Aby bylo dosaženo ultimativního cíle “eliminování nehod,” vyvinula firma SUBARU systém EyeSight, který vychází z předpokladu, že předpovězení bezprostředního ohrožení může snížit úroveň škod vzniklých během kolize. Systém EyeSight pracuje se dvěma kamerami k detekování objektů nebo osob s využitím metody, která je velmi podobná fungování lidského oka. Systém je EyeSight je jízdním asistentem, který může pomoci zamezit nebezpečí tím, že automaticky zabrzdí, nebo sníží rozsah škod v případě, že nebylo možno kolizi zabránit.

*Toto video je pouze ilustrativní, aktuální specifikace se mohou měnit.

Pasivní bezpečnost
“Pocit jistoty” díky extrémně bezpečné karoserii

Bezpečnostní technologie ukryté v každém automobilu SUBARU získaly uznání po celém světě díky mimořádné bezpečnosti, kterou poskytují řidiči, cestujícím a chodcům v případě, že dojde k nehodě. Aby byla kabina automobilu chráněna v případě kolize nebo převrácení, byl do základní koncepce vozu zapracován “New Ring-Shaped Reinforcement Frame Body“ (nový kruhový rám pro vyztužení karosérie), doplněný o tříbodové bezpečnostní pásy na všech sedačkách a obsáhlým systémem SRS airbagů pro maximální ochranu. Nárazníky a kapota byly rovněž navrženy tak, aby přispívaly k ochraně chodců.