O SUBARU

SUBARU ČR - Servis & služby
S radostí se staráme a pečujeme o Subaru přátele v celé Subaru family, prodejem vozu naše péče nekončí, ale vlastně začíná. Neustále se snažíme, aby naše služby byly komplexní, kvalitní a efektivní. V minulých letech jsme získali i několik ocenění od vlastní autorizované sítě, kdy nás v konkurenci ostatních hodnotila vysokými známkami v oblasti spolupráce a komunikace, stejně jako značka dosáhla i významných ocenění od zákazníků za svoji spolehlivost i přístup. Tyto výsledky jsou nám všem motivací pro další zvyšování poskytované úrovně služeb pro partnery i zákazníky značky Subaru.
Assistance Záruka Informace pro opravny
Assistance
Vaše cesty s vozem Subaru se někdy naruší nečekanou událostí za volantem a najednou jste v situaci, kdy potřebujete podat pomocnou ruku. Od roku 2006 (resp. na nové vozy koupené a registrované v ČR od 1.1. 2006) 

Od 1.8.2015 došlo ke změně Všeobecných podmínek pro poskytování asistenčních služeb Subaru Assistance.


Od 1.8.2015 se asistenční služby, které se dosud vztahovali pouze na poruchu, rozšiřují také o pomoc při dopravní nehodě a pomoc při chybě řidiče (záměna paliva, ztráta či zabouchnutí klíčů ve vozidle, defekt, vybitá baterie).

Tyto rozšířené asistenční služby se vztahují zpětně na všechna vozidla, která mají stále nárok na asistenční služby, tzn. na vozidla, která jsou stále v záruce.

Subaru nabízí asistenční služby Subaru Assistance. Vaše důvěra nás zavazuje ...


Dostali jste se do problémů s Vaším vozem SUBARU?
Jak postupovat, když potřebujete využít služeb SUBARU ASSISTANCE
Stane-li se Vaše vozidlo následkem poruchy nepojízdným, spojte se neprodleně telefonicky s centrálou ELVIA, která je Vám k dispozici 24 hodin denně 365 dní v roce.

Voláte-li z České republiky, vytočte číslo 283 002 834
Voláte-li ze zahraničí, vytočte číslo +420 283 002 834

Ne vždy se v těchto případech jedná výhradně o poruchu vozidla. Do nepříjemné situace se můžete dostat třeba i defektem pneumatiky anebo pouhým vybitím baterie při zapomenutých rozsvícených světlech. Pokud potřebujete odbornou asistenci na silnici, je možné se s důvěrou obrátit na skutečné profesionály tohoto oboru. Subaru spojilo své síly se společností Elvia Assistance, která svými službami pokrývá téměř celý starý kontinent. Centrála je k dispozici 24hodin denně, 7 dní v týdnu a 365 dní v roce.

Nejprve je třeba kontaktovat Subaru Assistanci, kde prosím operátorovi uveďte následující informace:
- Vaše jméno a příjmení
- telefonní číslo, ze kterého voláte, abychom Vás mohli zpětně kontaktovat
- co se Vám stalo
- místo, kde se přesně nacházíte
- typ vozidla, jeho barvu a SPZ
- "VIN" identifikační číslo vozidla

V zájmu majitele vozu je však důsledné dodržování frekvence preventivních záručních prohlídek, které technický problém s vozem Subaru velmi výrazně eliminuje.

Věříme, že prostřednictvím své asistenční služby Subaru Assistance pomůžeme našim zákazníkům v jakýchkoliv komplikacích a nezklameme je ani tímto servisem. Důvěra našich klientů je pro nás to nejcenější. Takže kdyby jste se i zcela výjimečně dostali za volantem našich vozů do nesnází, neváhejte využít naší asistenční služby. Vaše cesta tak může pokračovat bez problémů dál.

Úplné znění podmínek Subaru Assistance ke stažení naleznete zde.

Záruka
Záruční a servisní podmínky na Vaše SUBARU
Jsme přesvědčeni, že Vám vozy Subaru budou poskytovat věrné a spolehlivé služby. Konečně, automobily Subaru jsou konstruovány a vyráběny tak, aby Vám při minimální údržbě sloužily dlouho, spolehlivě a bezpečně.

Podmínky, intervaly údržby a servisního plnění, jakož i určité výjimky detailně popisuje Záruční a servisní knížka SUBARU, která je tak velmi důležitým dokladem pro péči o Váš automobil. Je předávána s každým řádně dovezeným vozem přes autorizovanou distribuční síť, spolu s Návodem k obsluze vozu. Nezapomeňte se s těmito materiály seznámit a prostudovat si je, jen tak se maximálně zajistí zachování bezpečnosti, hodnot, funkčnosti a nejlepšího možného stavu Vašeho Subaru.

ZÁRUKA VÝROBCE

Subaru poskytuje při prodeji nového vozidla následující záruky (podrobný popis naleznete v Záruční a servisní knížce SUBARU).

Záruka na mechanické části

Záruka na mechanické části po dobu 36 měsíců, maximálně však do ujetí 100 000 km, a to podle toho, co nastane dříve: Tato záruka chrání vozidla proti jakékoli nechtěné mechanické závadě způsobené výrobním zpracováním nebo montážním nedostatkem. Oprava nebo výměna je omezena výhradně na autorizovaného servisního partnera a není v ní zahrnuta cena za odtažení vozidla do nejbližšího servisu ani platba za nemožnost užívání vozu po dobu záručních oprav. Z této záruky jsou taktéž vyjmuty díly běžného či přirozeného opotřebení a plnění údržby.

Záruka na barvu a povrchovou korozi

Záruka na barvu a povrchovou korozi všech vnějších dílů karoserie po dobu 36 měsíců (neomezený počet kilometrů: Tato záruka chrání proti nedostatkům v nátěru a povrchové korozi, které nastanou v důsledku výrobního zpracování nebo montážního nedostatku. Omezená je povrchovou korozí podlahy, také korozí na výfukovém a palivovém systému.
Záruka na prorezivění po dobu až 12-ti let (neomezený počet kilometrů): Tato záruka chrání proti prorezavění veškerých kovových částí karosérie včetně podlahy v důsledku výrobního zpracování nebo montážního nedostatku.

PRODLOUŽENÁ NAVAZUJÍCÍ ZÁRUKA

Jak je popsáno výše, japonská automobilka standardně nabízí záruku na 3 roky nebo 100 000 km, podle toho co nastane dříve. Importér SUBARU ČR prostřednictvím svých autorizovaných míst nabízí podmínky pro navazující záruku na další 2 roky, a na další 2 roky můžete za výhodných podmínek záruku i dokoupit, čili máte až 7 roků garance. Podmínky pro navazující 2letou záruku jsou specifikované rámcovou dohodu mezi Subaru ČR a společností CarGarantie.

Při koupi vozidla Subaru získá zákazník také záruku navazující na záruku na nový vůz

Majitelé nových automobilů značky Subaru zakoupených od 15. října 2012 získávají automaticky také 24 měsíční záruku navazující na záruku na nový vůz, která začne běžet po uplynutí záruky výrobce. Zákazník je tak chráněn před nepředvídanými náklady na opravy celkem pět let od první registrace vozidla.
Tato záruka patří ke standardním službám poskytovaným při koupi vozidla. Pokrývá téměř všechny díly vozidla kromě malého počtu výjimek, k nimž patří například typické opotřebitelné díly (pneumatiky atd.). Lze ji sjednat na všechna nová vozidla značky Subaru do 3,5 tun. Při uplatnění záručních nároků hradí CarGarantie mzdové a materiálové náklady v plné výši, aniž by zákazník musel platit jakoukoli akontaci. Při cestách na dovolenou a pracovních cestách platí záruka v celé Evropě. Záruka navazující na záruku na nový vůz je vázána na vozidlo, a proto ji lze při pozdějším prodeji převést na nového majitele vozidla.

Volitelná varianta

Výhody navazující záruky mohou využít také zákazníci, kteří si koupili Subaru před 15. říjnem. Také oni mohou v době platnosti tříleté záruky výrobce uzavřít na své vozidlo navazující záruku s dobou platnosti buď na 12 měsíců (platí do 150.000 najetých kilometrů od první registrace) nebo na 24 měsíců (platí do 200.000 kilometrů). Tato volitelná záruka má stejně kvalitní rozsah jako navazující záruka, kterou nyní obdrží zákazníci při koupi nového vozidla.

Doporučené prodejní ceny navazující záruky

MODEL12-ti měsíční záruka
do max. nájezdu 150 000 km
24 měsíční záruka
do max. nájezdu 200 000 km
LEVORG, FORESTER, LEGACY, XV7 900 Kč14 900 Kč
OUTBACK10 900 Kč18 900 Kč
WRX STI, BRZ17 900 Kč27 900 Kč

Prodloužení záruky

Záruku navazující na záruku na nový vůz lze opakovaně prodlužovat až do sedmi let od první registrace resp. celkového počtu 250.000 najetých kilometrů. Prodloužená záruka pokrývá všechny důležité a nákladné díly vozidla včetně např. konstrukčních celků motoru, převodovky nebo elektrických zařízení.

Program záruky navazující na záruku na nový vůz zajišťuje zákazníkům ochranu před nenadálými náklady, a nese sebou i další výhodu v komunikaci a stálém kontaktu dealera Subaru se zákazníky. Integrovaný zákaznický program podporuje vytváření pevných dlouhodobých vazeb mezi zákazníkem a autorizovaným autosalonem Subaru.

Na další detaily, aktuální informace či podrobné vysvětlení se naváhejte zeptat svéhou autorizovaného partnera SUBARU.
Informace pro opravny
Technická hot-line - tel.: 255 720 222

- poradenská činnost při řešení technických problémů na vozidlech SUBARU


- informace o tom, jak objednat servisní manuály, přípravky a diagnostiku SUBARU


- informace o technických školeních SUBARU

Technické informace pro opravce jsou dostupné na stránkách výrobce vozidel SUBARU.

V případě dotazů nás prosím kontaktujte mailem na technik@subaru.cz.