Bezpečnost

Subaru BRZ

Komplexní bezpečnost Subaru

U Subaru je bezpečnost na prvním místě. Právě z tohoto důvodu Subaru již více než 50 let ladí, testuje a znovu testuje pokročilé bezpečnostní systémy. Nejnovější generace bezpečnostních systémů a vlastních technologií Subaru jde zcela v souladu s komplexním bezpečnostním přístupem, který se zaměřuje na ochranu lidí, a jeho vizí je budoucnost bez nehod.

Primární bezpečnost

Vynikající výhled, ideální pozice za volantem a intuitivní obsluha jsou přínosem k bezpečnosti hned od usednutí do vašeho vozu.

Vynikající výhled z vozu

SUBARU BRZ umožňuje díky vodorovně tvarované přístrojové desce a spodní poloze kapoty výborný výhled z vozu, takže se cítíte bezpečně a můžete si plně vychutnat radost z jízdy.

Aktivní bezpečnost

Vlastní technologie Subaru přinášejí snadnou obsluhu základních ovládacích prvků souvisejících s jízdou.

Vektorové řízení dynamiky

Preventivní bezpečnost

Pokrokové bezpečnostní technologie, jako je systém EyeSight*¹, pomáhají zabránit nehodám ještě dříve, než k nim dojde.

Rozpoznávání vozů vzadu SRVD (Subaru Rear Vehicle Detection)*²

Senzory v zadních rozích dokáží při změně jízdního pruhu identifikovat vozidla v mrtvých úhlech zpětných zrcátek a následně na ně upozornit řidiče. Tyto informace se využívají při změně jízdního pruhu a současně při vycouvávání z příčného parkovacího místa.

Automatické brzdění před překážkou při couvání RAB (Reverse Automatic Braking)*²*³

Čtyři senzory v zadním nárazníku při couvání detekují překážky za vozidlem. V případě jejich rozpoznání na ně systém řidiče upozorní výstražnými zvuky a v případě nutnosti dokáže automobil automaticky zastavit. Tím zabrání kolizi nebo zmenší vzniklé škody.

Natáčecí světlomety SRH (Steering Responsive Headlights)

Lepší výhled do zatáček pro bezpečnější jízdu v noci. Tyto světlomety se natáčejí podle pohybu volantu a jejich světelný kužel míří přesně tam, kam automobil zatáčí.

Asistent dálkových svetel HBA (High Beam Assist)*²

Asistent dálkových světel při jízdě v noci zvyšuje viditelnost a bezpečnost tím, že na základě jízdních podmínek automaticky zapíná a vypíná dálková světla.

Subaru EyeSight Asistenční systém

EyeSight*¹ je pokrokový asistenční systém, který pracuje jako druhý pár očí sledující silnici před vozem. Pomocí dvojice kamer si vytváří trojrozměrný barevný obraz situace před vozem s rozlišením podobným jako u lidských očí. Dokáže rozpoznávat potenciální nebezpečí v podobě automobilů, motocyklů, cyklistů a chodců*². Na rizika řidiče upozorní, a v situacích, kdy je potřeba zabránit nehodám, dokáže i použít brzdy. Současně při jízdě v SUBARU BRZ snižuje zatížení řidiče a zvyšuje pocit bezpečí.

Adaptivní tempomat

Když EyeSight*¹ rozpozná vozidlo jedoucí vpředu, adaptivní tempomat přizpůsobí rychlost, aby se udržovala nastavená vzdálenost od vpředu jedoucího auta (systém monitoruje odstup a vzájemný rozdíl v rychlostech). EyeSight přizpůsobuje výkon motoru, řazení a brzdění, aby vaše rychlost odpovídala dopravě, v rozmezí cca od 0 do 180 km/h. Adaptivní tempomat byl koncipován především pro použití na dálnicích a rychlostních komunikacích. Umí rozpoznat vpředu jedoucí vůz i jeho brzdová světla a následně za vás udržovat správné tempo při popojíždění v kolonách s ohledem na maximální pohodlí na cestách.

Upozornění na kličkování a opuštění jízdního pruhu

Zpříjemňuje dlouhé jízdy tím, že pomáhá udržet vůz v jízdním pruhu, který identifikuje podle jeho podélného značení. Systém pracuje v součinnosti s řidičem, jenž má ruce na volantu. Cílem je zabránění nechtěnému vyjetí z jízdního pruhu, a to pomocí bzučáku a blikajícího indikátoru.

Předkolizní brzdový systém*⁴

Předkolizní brzdový systém při rozpoznání rizika kolize s vozidlem nebo jinou překážkou vpředu řidiče na tuto skutečnost upozorní výstražným zvukem a kontrolkou mezi přístroji. V případě, že řidič nereaguje a nepodnikne žádný úkon pro odvrácení kolize, systém je připraven automaticky zahájit brzdný manévr, kterým sníží následky nárazu, případně kolizi zcela zabrání.

Upozornění na rozjezd vozu vpředu

Pokud právě stojíte a systém EyeSight rozpozná, že se kolona opět začala hýbat, funkce upozornění na rozjezd vozidla vpředu (LVSA - Lead Vehicle Start Alert) vám dá pomocí akustického signálu a blikající kontrolky vědět, že nastal čas reagovat.

Přednárazová regulace výkonu motoru

Pokud systém EyeSight detekuje překážku před vozidlem a vy zařadíte k rozjezdu vozidla vpřed namísto vzad, přednárazová regulace výkonu motoru reaguje pomocí několika krátkých zvukových znamení, rozbliká se kontrolka a přiškrtí výkon motoru, aby se zamezilo čelnímu střetu vozidla.

* Podívejte se na podmínky

*¹ EyeSight je systém na podporu řízení, jenž za některých jízdních podmínek nemusí fungovat optimálně. Za bezpečnost jízdy vždy zodpovídá řidič, který je povinen věnovat pozornost řízení a dodržovat dopravní předpisy. Účinnost fungování systému závisí na celé řadě faktorů, mj. na údržbě vozidla, klimatických podmínkách a stavu vozovky. Veškeré podrobnosti k fungování systému najdete v Uživatelské příručce, kde jsou též uvedena omezení systému EyeSight, včetně funkcí popisovaných v tomto prospektu.
*² Řidič je vždy odpovědný za bezpečnost a sledování dopravy a dodržování pravidel provozu. Nikdy se při jízdě nespoléhejte pouze na pokročilé bezpečnostní systémy. Některé prvky těchto systémů mají svá omezení. Kompletní informace o funkčnosti systému a jeho omezeních najdete v návodu k obsluze. Pro více informací se prosím obraťte na svého prodejce.
*³ Standard u modelů se samočinnou převodovkou.
*⁴ Předkolizní brzdový systém nemusí správně fungovat ve všech situacích. V závislosti na rozdílu rychlostí, výšce objektu a dalších podmínkách nemusí každá situace splňovat nezbytné podmínky pro optimální fungování systému EyeSight.

Pouze pro ilustrační účely. Rozměry neodpovídají skutečnosti.

Pasivní bezpečnost

Je navrženo tak, aby vás v případě kolize ochránilo, například díky uspořádání motoru zabraňujícímu průniku do kabiny a airbagům*.

Zesílená prstencová konstrukce karoserie

SUBARU BRZ nabízí vynikající ochranu při kolizi díky vysoce pevné vnitřní tuhosti rámu, která pomáhá odvádět energii nárazu od cestujících při kolizi a zlepšuje celkovou torzní tuhost vozidla.

Systém airbagů (SRS)*

Součástí standardní výbavy Subaru BRZ jsou přední airbagy*, boční airbagy*, hlavové airbagy* a kolenní airbag* Díky tomu je v případě nárazu všem cestujícím zajištěna vysoká úroveň ochrany.

* Podívejte se na podmínky

* SRS: Airbagy jsou účinné při použití ve spojení s bezpečnostními pásy.
>