Technologie

Subaru Solterra

Dojedete kamkoliv a ještě dál

Pohon všech kol AWD je základním předpokladem mimořádně vysoké úrovně jízdní bezpečnosti vozů Subaru. Dvě elektrické hnací jednotky eAxle, které nezávisle pohánějí přední a zadní kola modelu SOLTERRA, umožňují přesně regulovat točivý moment k jednotlivým kolům. Tím se pohon všech kol Subaru AWD dostává na novou úroveň účinnosti. Kromě toho systém X-MODE spolu s novou funkcí Grip Control poskytují potřebnou přilnavost i na nezpevněném povrchu. Tím elektřinou poháněný automobil jednoznačně překonává všechna očekávání.

Pohon všech kol AWD

Technologie a zkušenosti Subaru s pohonem všech kol AWD se nyní přenášejí i do elektřinou poháněného vozu. Díky vlastnostem elektrických hnacích jednotek eAxle vpředu a vzadu je rozdělování výkonu a vektorování točivého momentu řízeno velmi přesně a plynule. Tím je zajištěn maximální grip každého kola. Přilnavost přizpůsobená stavu vozovky zajišťuje efektivní trakci na mokrém nebo kluzkém povrchu.

X-MODE s funkcí Grip Control

Režim X-MODE umožňuje modelu SOLTERRA projíždět nejtěžším terénem, a to včetně hlubokého sněhu nebo bláta. Je navržen pro zdolávání největších terénních výzev. Nová funkce Grip Control udržuje konstantní rychlost při jízdě do kopce nebo v rozbitém terénu, řidič se pak může lépe soustředit na řízení.

Světlá výška

SOLTERRA je skutečné SUV se světlou výškoupotřebnou pro jízdu v terénu. Nájezdový, sjezdový i přechodový úhel jsou navržené tak, aby byla i v terénu zajištěna ochrana akumulátoru.