Bateriový elektrický vůz

Subaru Solterra

Nový zdroj síly, nové možnosti

Elektrický pohon otevírá automobilům svět nových možností: tuhost nově vyvinuté elektrické platformy e-SUBARU GLOBAL PLATFORM významně zvyšuje kompaktní vysokokapacitní akumulátor integrovaný v její nosné struktuře. Přední a zadní elektrické hnací jednotky eAxle přinášejí lepší ovladatelnost, vyšší bezpečnost a tichý provoz, které může poskytnout pouze elektromobil.

e-SUBARU GLOBAL PLATFORM

SOLTERRA je postavena na zcela nové platformě navržené tak, aby maximalizovala možnosti poskytované elektrickým pohonem. Akumulátor s dostatečnou kapacitou je umístěn pod podlahou, kde snižuje těžiště, zlepšuje ovladatelnost a umožňuje vytvořit objemnější vnitřní prostor. Obal akumulátoru je napevno spojen se strukturou karoserie, což významně zvyšuje její celkovou tuhost.

Poháněcí soustava (motor/akumulátor)

Na přední i zadní nápravě jsou umístěné kompaktní elektrické hnací jednotky eAxle, schopné okamžité dodávky maxima točivého momentu vytvářejícího intenzivní a lineární akceleraci. K dispozici je jednopedálové ovládání pomocí akcelerátoru. Teplotu akumulátoru pro zajištění stabilního výkonu řídí vyspělý systém s vodním chlazením a vyhříváním.

Nabíjení

Prodloužený dojezd a možnost nabíjení na vysokovýkonných nabíjecích stanicích zvyšují praktičnost použití SOLTERRY. Rychlonabíjení stejnosměrným proudem o výkonu 150 kW nabije akumulátor na 80 % kapacity za 30 minut. Vyhřívání akumulátoru zajistí krátkou dobu nabíjení a stabilní výkon v zimě. K dispozici je také funkce vzdáleného sledování úrovně nabití akumulátoru pomocí aplikace v chytrém telefonu.