Technologie

Subaru Crosstrek

Žádné dobrodružství není dost náročné

S novým Crosstrekem se pohodlně a bezstarostně dostanete do každého cíle.
Symetrický pohon všech kol Symmetrical AWD a dále vylepšená jízdní dynamika zajistí, že se i na nerovných cestách budou všichni na palubě cítit bezpečně a příjemně. Navíc s klidnou myslí, protože budou mít jistotu, že vyprostit se z bláta, sněhu nebo jinak náročného povrchu je zásluhou zdokonaleného režimu X-Mode snadné.

Lineartronic

Převodovka Lieartronic je v rámci svého rozsahu připravena poskytnout motoru v daném okamžiku ten nejlepší převod pro účinnou a hladkou akceleraci, požadovanou dynamiku a nízkou spotřebu. Její součástí je systém aktivního rozdělování točivého momentu mezi nápravy, který je nastaven tak, aby toto rozdělení maximálně efektivně přizpůsobil reálným trakčním podmínkám.

X-MODE

X-MODE* se dvěma režimy

Dva módy režimu X-Mode doslova odemknou veškerý potenciál vozu. Na 11,6“ displeji lze snadno zvolit jednu z možností: SNOW/DIRT pro kluzké povrchy a D.SNOW/MUD pro měkké povrchy.

* Podívejte se na podmínky

* X-MODE se dvěma režimy je k dispozici od výbavy Active.

Motor SUBARU BOXER

Motor typu boxer, nebo také motor s protilehlými válci, se vyznačuje plochým uspořádáním, v němž se horizontálně uložené písty pohybují proti sobě. Subaru se na tento typ motoru spoléhá již více než 50 let z důvodu jeho mnoha předností ve srovnání s jinými koncepcemi. Patří mezi ně také dlouhá životnost a spolehlivost.

Lepší stabilita

Nízko položené těžiště plochého motoru nabízí v přímém srovnání s ostatními koncepcemi motorů mnohem lepší horizontální vyvážení..

Přirozená vyváženost

Plochá koncepce motoru se vyznačuje značnou tuhostí a současně přirozenou vyvážeností. Proto produkuje výrazně méně vibrací než ostatní typy motorů.

SI-Drive

Funkce Subaru Intelligent Drive (SI-DRIVE) umožňuje vašemu jízdním stylu a každé situaci přizpůsobit reakce motoru a projev motoru.

Režim Sport

Mód s rychlou, citlivou odezvou a okamžitým zrychlováním je vhodný pro všestranné podmínky. Vrací Vám požitek z řízení při vyšších rychlostech na dálnicích nebo při prosmýkávání se klikatými silnicemi.

Režim Intelligent

Se šetrnějšími dodávkami výkonu je mód ideální pro plavný pohyb po městě a místních komunikacích, spořivější je i na dlouhých vzdálenostech, když hledáte vyšší efektivitu spalování. Poskytuje také flexibilní ovládání za deště nebo na zasněžených silnicích.

Globální platforma SUBARU

Dále zdokonalená globální platforma Subaru se svým integrovaným tuhým rámem spolu s více než 50 let zdokonalovaným symetricky uspořádaným pohonem všech kol zajistí u všech cestujících větší potěšení a současně klid mysli. Mezi hlavní vylepšení patří větší tuhost díky rozsáhlejšímu používání lepených spojů a také pevnějším úchytným bodům podvozku. Na novou úroveň tak byla posunuta nejen jízdní dynamika, ale rovněž komfort a celková pohoda panující při jízdě.

Pevný integrovaný rám

Konstrukce karoserie v podobě pevného integrovaného uzavřeného rámu a rozsáhlejší použití lepených spojů zvyšuje tuhost vozu a omezuje vznik nežádoucích vibrací. Cit v řízení je proto konzistentnější, což přispívá k lepší jízdní dynamice i stabilitě na každém typu povrchu.