Bezpečnost

Subaru Crosstrek

Suverénní jistota

Zcela nový Crosstrek je vybaven nejnovějšími bezpečnostními systémy, díky nimž si každý řidič, tedy jak nováček, tak zkušený řidič, za volantem užije zábavu spojenou s naprostou jistotou v každé situaci. Kromě nové generace systému EyeSight*¹ pomáhá snižovat riziko nehod s automobily, cyklisty a chodci na křižovatkách také radar umístěný v přídi a LED světlomety s odbočovacími světly. Středový airbag*² umístěný mezi předními sedadly navíc snižuje riziko vzájemného kontaktu cestujících vpředu při nehodě.

Širokoúhlá čelní kamera

Dodatečná širokoúhlá čelní kamera pomáhá dvoukamerovému systému s detekcí chodců a cyklistů v nízkých rychlostech.

* Podívejte se na podmínky

*¹ EyeSight je asistenční systém, který nemusí fungovat optimálně ve všech situacích, jež mohou nastat. Za bezpečnost jízdy a dodržování dopravních předpisů je vždy odpovědný řidič. Účinnost systému závisí na mnoha faktorech, jako je údržba vozidla, počasí a stav vozovky. Kompletní informace o fungování a omezeních systému EyeSight a jeho v této brožuře představených funkcí naleznete v návodu k obsluze.

*² Nejúčinnější je ve spojení se zapnutými bezpečnostními pásy.

Asistenční funkce systému EyeSight

Adaptivní tempomat

Dokáže rozpoznat vpředu jedoucí vozidlo i jeho brzdová světla a následně za vás udržovat správné tempo při popojíždění v kolonách s ohledem na maximální pohodlí na dlouhých cestách.

Udržování uprostřed jízdního pruhu a adaptivní vedení vozu podle vozidla vpředu

Dokáže snížit únavu při řízení díky vylepšené přesnosti rozpoznávání vozidla před vozidlem. Umožňuje, aby tempomat fungoval i v ostrých zatáčkách.

Přední předkolizní brzdový systém*

V případě, že systém rozpozná vysoké riziko čelního nárazu v situacích, kdy není z vozu ideální výhled, jako například na křižovatkách nebo při vyjíždění z parkovacího místa, akusticky a opticky na něj řidiče upozorní a začne brzdit.

Autonomní nouzové řízení

Pokud předkolizní brzdový asistent nestačí vůz před překážkou zastavit, autonomní nouzové řízení pomocí dvojice kamer a zadních radarů rozpozná jízdní pruhy a současně stihne posoudit, zda je vedle překážky dostatek prostoru k jejímu objetí. Jestliže vyhodnotí, že je tento manévr bezpečný, pomůže kolizi zabránit aktivním zásahem do řízení.

Systém zabraňující vyjetí ze silnice

Tento systém pomáhá udržet vůz v jízdním pruhu. Rozpoznává podélné značení jízdních pruhů a zásahy do řízení zabraňuje nechtěnému vyjetí z jízdního pruhu. Funguje dokonce na silnicích bez značení jízdních pruhů, protože dokáže rozpoznat i neoznačenou krajnici, jako například trávu.

<sg-lang1>Přednárazová regulace výkonu motoru</sg-lang1><sg-lang2></sg-lang2><sg-lang3></sg-lang3>

Přednárazová regulace výkonu motoru

<sg-lang1>Upozornění na rozjezd vozidla vpředu</sg-lang1><sg-lang2></sg-lang2><sg-lang3></sg-lang3>

Upozornění na rozjezd vozidla vpředu

* Podívejte se na podmínky.

*Předkolizní brzdový systém nemusí fungovat ve všech situacích. V závislosti na rozdílu rychlostí mezi objekty, výšce objektu a dalších podmínkách nemusí každá situace splňovat nezbytné podmínky pro optimální fungování systému EyeSight.

Jen pro ilustrační účely.. Měřítka neodpovídají skutečnosti.

Standardní bezpečnostní výbava

Automatické brzdění při couvání (RAB)

Překážky za vozem při couvání detekuje čtveřice senzorů. Po jejich rozpoznání systém řidiče
pozorní výstražnými zvuky a pro omezení poškození nebo zabránění kolizi začne automaticky brzdit.

Vyhnutí se nebezpečí

Technický základ v podobě Globální platformy Subaru, nízko položené těžiště, dále zdokonalený podvozek a zvýšená tuhost vytvářejí vozidlo, které okamžitě reaguje na vyhýbací manévry, a pomáhá tak předcházet nebezpečným situacím.

Systém airbagů*

Standardní výbavou zajišťující všem členům posádky vysokou úroveň ochrany v případě jakéhokoli typu kolize jsou čelní, boční a hlavové airbagy, doplněné kolenním. Novinkou je středový airbag mezi sedadly a airbag umístěný v polstrování sedáku spolujezdce zabraňující jeho podklouznutí pod bezpečnostním pásem v případě čelní nehody.

LED odbočovací světla

LED odbočovací světla pomáhají v noci předcházet nehodám na křižovatkách. Při odbočování doleva nebo doprava osvětlí prostor před vozem a na odpovídající straně. Tím pomáhají včas rozpoznat chodce a cyklisty.

Detekce vozů v mrtvém úhlu (SRVD)

Natáčecí světlomety (SRH)

<sg-lang1>Vynikající výhled z vozu</sg-lang1><sg-lang2></sg-lang2><sg-lang3></sg-lang3>

Vynikající výhled z vozu

<sg-lang1>Asistent dálkových světel (HBA)</sg-lang1><sg-lang2></sg-lang2><sg-lang3></sg-lang3>

Asistent dálkových světel (HBA)

<sg-lang1>Automatická brzda (Auto Vehicle Hold</sg-lang1><sg-lang2></sg-lang2><sg-lang3></sg-lang3>

Automatická brzda (Auto Vehicle Hold

<sg-lang1>Stabilizační systém VDCS + Aktivní vektorové řízení dynamiky</sg-lang1><sg-lang2></sg-lang2><sg-lang3></sg-lang3>

Stabilizační systém VDCS + Aktivní vektorové řízení dynamiky

<sg-lang1>Aktivní vektorové řízení dynamiky</sg-lang1><sg-lang2></sg-lang2><sg-lang3></sg-lang3>

Aktivní vektorové řízení dynamiky

<sg-lang1>Uložení motoru chránící kabinu</sg-lang1><sg-lang2></sg-lang2><sg-lang3></sg-lang3>

Uložení motoru chránící kabinu

<sg-lang1>Zesílená karoserie obepínající posádku</sg-lang1><sg-lang2></sg-lang2><sg-lang3></sg-lang3>

Zesílená karoserie obepínající posádku

* Podívejte se na podmínky

* Nejúčinnější je ve spojení se zapnutými bezpečnostními pásy.

Za bezpečnost jízdy a dodržování dopravních předpisů je vždy odpovědný řidič. Z pohledu bezpečnosti se nespoléhejte pouze na tyto bezpečnostní prvky. Funkce tohoto systému mají svá omezení. Kompletní informace o fungování a omezeních těchto systémů naleznete v návodu k obsluze. Více podrobností vám také sdělí váš autorizovaný prodejce.