Motor SUBARU BOXER

Motor SUBARU BOXER pohání SUBARU BRZ do nových výšin přesnosti a vzrušení. Kompaktnější motor o zdvihovém objemu 2,0 litru jsme zastavěli níže a zároveň blíže k řidiči. Jde o vůbec první motor svého druhu vybavený

technologií přímého vstřikování a vstřikování do sacího kanálu, která zlepšuje reakce vozidla i spotřebu paliva. Tato jedinečná konstrukce je schopna řidiči přinášet zcela novou úroveň uspokojení.

2,0 L DOHC<br>  SUBARU BOXER

2,0 L DOHC
SUBARU BOXER

  • Max. výkon 147 kW (200 PS) / 7 000 ot/min
  • Max. točivý moment 205 Nm (20.9 kgfm) /
    6 400 – 6 600 ot/min
  • Spotřeba paliva 6MT*7,8 lit./100 km
  • Spotřeba paliva 6AT*7,1 lit./100 km
  • Emise CO2 6MT*180 g/km
  • Emise CO2 6AT*164 g/km

* Podívejte se na podmínky

* Spotřeba paliva a emise CO2 : dle EC715/2007-2015/45W.

Nízké těžiště

Nízké těžiště přibližuje řidiče k tomu, na čem skutečně záleží: k asfaltu. SUBARU BRZ pohání kompaktní a výkonný motor SUBARU BOXER, který svojí konstrukcí napomáhá k tomu, že těžiště vozu je pouhých 460 mm* nad povrchem vozovky. Výsledkem je dokonalé a zcela intuitivní jízdní chování, které je zdrojem potěšení každého řidiče, bez ohledu na úroveň jeho zkušeností.

Základní technologie SUBARU

SUBARU BRZ bylo již od počátku koncipováno jako ryze sportovní vůz. Jako základ byl zvolen bezkonkurenčně nízký kompaktní motor SUBARU BOXER,

kolem nějž je postaven celý sportovní vůz — s agilním řízením, nízkou hmotností a atraktivními jízdními vlastnostmi.

Vyváženost

Lehká karoserie společně s tuhým podvozkem SUBARU BRZ zaručuje uhlazenou a pohodlnou jízdu, ale zároveň nekompromisní z pohledu těch, kteří touží si za volantem zasportovat. Celý podvozek byl zesílen, aniž by bylo obětováno sportovní zavěšení kol, které přispívá k lepší odezvě řízení a stabilitě, stejně tak jako vyššímu jízdnímu pohodlí. K lepší vyváženosti a manévrovatelnosti napomáhá i rozložení hmotnosti typické pro sportovní vozy, což se odrazilo v mimořádně uhlazeném chování, přinášejícím požitek ze sportovní jízdy.

Vzduch využívá ve svůj prospěch

Nový širší spoiler z hliníkové slitiny propůjčuje SUBARU BRZ stylovější a dravější podobu i lepší aerodynamické parametry. Svým tvarem pomáhá účinněji směrovat proudění vzduchu, čímž zvyšuje přítlak v zájmu lepší kontroly a stability za vysokých rychlostí.

Samosvorný diferenciál Torsen*

Přesnost, která vás nadchne v každé zatáčce – právě tím vystupuje SUBARU BRZ z davu. Vyspělý samosvorný diferenciál Torsen – stejný typ jaký používá ultimativní model WRX STI – pomáhá udržet správný směr během průjezdu zatáčkami vysokou rychlostí a současně zvyšuje vaše pohodlí i kontrolu na nekvalitních vozovkách.

* Torsen je registrovaná ochranná známka společnosti JTEKT Corporation.

Dynamicky naladěné zavěšení kol

Umně odladěná soustava nezávislého zavěšení kol umožňuje vychutnat si do poslední kapky agilitu a jízdní schopnosti, které SUBARU BRZ dokáže nabídnout. Přední vzpěry McPherson zlepšují tuhost a pocit přímé vazby s koly. Kromě toho umožňují co nejnižší zástavbu motoru SUBARU BOXER

v rámci podvozkové platformy. Dvojitá lichoběžníková konstrukce zadní nápravy přispívá k lepšímu záběru pneumatik na výjezdu ze zatáček. SUBARU BRZ díky těmto opatřením nabízí vyšší jízdní pohodlí při zachování vysoké stability.

Sledujte nás: