Asistenční systémy

Všechna Subaru kromě atraktivních jízdních zážitků nabízejí také nezaměnitelný pocit bezpečí a jistotu, že vždy dojedete do cíle...


EyeSight pro bezpečí i pohodlí

Systém EyeSight od Subaru ve své poslední generaci využívá stereo kamery, které vytvářejí trojrozměrný a barevný model okolí s mimořádnou ostrostí. Díky tomu dokáže rozpoznat nejen vozidla nebo vodorovné značení, ale také chodce nebo cyklisty. A hlavně – přesně stanovit jejich vzdálenost, rychlost a směr pohybu.

Adaptivní tempomat

Systém EyeSight změnil koncept tradičního tempomatu. Dokáže precizně udržovat vzdálenost a je mimořádně komfortní na dlouhých cestách nebo při popojíždění v kolonách.

Asistent jízdy v pruzích

Únava může vést k tomu, že řidič nechtěně vybočí ze svého jízdního pruhu. EyeSight se postará, aby byl v takovém případě včas varován.

Asistent před kolizí

EyeSight je především špičkový bezpečnostní systém, který umí rozpoznat nebezpečí. Díky tomu dokáže zvýšit účinek brzd při nedostatečném brzdění, usnadní řízení při vyhýbacím manévru, a pokud řidič včas nereaguje na překážku ani výstrahu, umí vůz sám zabrzdit nebo úplně zastavit, je-li to možné.

Ochrana před rozjetím

Pokud si řidič splete plynový pedál s brzdou, případně omylem špatně zařadí, takže by hrozilo rozjetí do překážky před vozem, omezí EyeSight výkon motoru a vyšle varovný signál.

Upozornění na rozjezd

Pokud vozidlo zůstává nehybné, zatímco vůz vpředu se již rozjíždí, EyeSight řidiče upozorní, že může pokračovat v jízdě.

Chytré systémy ve vozech Subaru

X-Mode

X-Mode

Režim určený do terénu a náročných podmínek. Využívá jednotlivé systémy vozu tak, aby zajistil přenos výkonu pro pohyb vpřed nebo bezpečný sjezd prudkého svahu.

Automatické stěrače i světla

Automatické stěrače i světla

Přední stěrače s dešťovým senzorem a automatické zapínání světlometů pomáhají snižovat stres, zvyšují komfort jízdy a předchází nehodám.

Volič režimů

Volič režimů

Systém SI-DRIVE nabízí různé módy jízdy, od ekologického až po sportovní. Požitek z jízdy tak kombinuje s ohledem na životní prostředí.

Vysoká efektivita

Vysoká efektivita

Nová generace motorů boxer má nadprůměrnou účinnost a snižuje spotřebu, tření i energetické ztráty.

Asistent pro rozjezd v kopcích

Asistent pro rozjezd v kopcích

Pomáhá řidiči k plynulému rozjezdu do svahu. Tlak na brzdu je udržován ještě krátce po puštění brzdového pedálu.

Stabilizační a brzdové systémy

Stabilizační a brzdové systémy

Funkce VDC, Traction Control a EBD zabraňují smyku, zajišťují hladký přenos výkonu na každém povrchu a optimalizují rozložení brzdné síly na kola.

Natáčecí světlomety

Natáčecí světlomety

Poslední generace BiLED světel výrazně zlepšuje výhled do zatáček.

Sledujte nás: