Konstrukce podřízená bezpečnosti

Už při návrhu vozů Subaru je bezpečnost klíčovým faktorem, který se promítá do samotné konstrukce všech dílů. Stejně tak i každý komponent v kabině byl navrhován s ohledem na...


Koncepce, která nemá konkurenci

Mezi všemi automobilkami světa je Subaru unikátní tím, že již desítky let zdokonaluje koncepci Symmetrical AWD s plochými motory. Pohon všech kol Subaru je a symetrický jako motýlí křídla, jeho váha je tedy dokonale rozložena.

Všechna Subaru mají navíc ploché motory boxer, které jsou nízké a kompaktní. Výsledkem je velice nízké těžiště všech vozů Subaru a ideální rozložení hmotnosti. To přináší nadprůměrnou stabilitu a ovladatelnost na každém povrchu.

Podívejte se, čím vším vás vozy Subaru chrání

Bezpečí v kabině

Bezpečí v kabině

Pohonný systém v jediné nízko uložené linii umožňuje, aby byl motor v případě kolize odkloněn pod podlahu vozu. To je mnohem bezpečnější ve srovnání s běžnými motory, jejichž převodovky a další části bývají vtlačovány do kabiny.

Skvělý výhled

Skvělý výhled

Tvar karoserie, velká okna i zrcátka umožňují neomezený a přímý výhled z vozu. Navrhujeme jen taková auta, ze kterých je dobře vidět.

Pevná konstrukce

Pevná konstrukce

Vozy Subaru se pyšní extrémně tuhou karoserií a množstvím prvků absorbujících nárazovou energii. Prstencové výztuže karoserie společně se zesílenými bočními výztuhami chrání centrální kabinu před nárazy z jakéhokoliv směru.

Bezpečné pedály

Bezpečné pedály

Všechny vozy Subaru jsou vybaveny automaticky zatahovanými pedály, které při nehodě snižují riziko poranění nohou.

Moderní sedačky

Moderní sedačky

Vylepšená konstrukce sedaček snižuje únavu z jízdy díky uvolněné pozici, tlumení otřesů a pevnému vedení. Zároveň umožňuje najít optimální pozici za volantem, která je klíčová pro správné vnímání vozu.

Promyšlené opěrky

Promyšlené opěrky

Aktivní hlavové opěrky výrazně snižují nebezpečí poranění krční páteře zejména při nárazu zezadu. Sedačky účinně absorbují energii přenášenou na těla pasažérů.

Špičkové airbagy

Špičkové airbagy

Speciální boční a hlavové airbagy poskytují velkou chráněnou plochu a jsou účinné u cestujících různého vzrůstu i v různých polohách.

Intuitivní ovládání

Intuitivní ovládání

Prvotřídní ergonomie interiéru s velkými ovladači umožňuje ovládat vůz intuitivně a soustředit se na vozovku. Ovládání řady funkcí je umístěno přímo na volantu.

Chytrá brzda

Chytrá brzda

Jestliže řidič sešlápne omylem současně brzdový i plynový pedál, omezí systém Brake Override výkon motoru a dá přednost brzdě. Tato funkce účinně předchází nehodám způsobeným sešlápnutím nesprávného pedálu.

Ochrana chodců

Ochrana chodců

Myslíme i na druhé. Nízký plochý motor ponechává velkou deformační zónu pro případ střetu s chodcem a speciální konstrukce přední části snižuje hrozbu poranění nohou. Také stěrače se při nárazu uvolní, aby nikoho neporanily.

Sledujte nás: