EyeSight, vaše druhé oči

Unikátní systém EyeSight dokáže již v raném stádiu detekovat hrozící nebezpečí a následně zabránit kolizi, nebo alespoň minimalizovat škody...


Jak EyeSight funguje?

Systém EyeSight využívá dvojici kamer, které fungují podobně jako lidské oči. S jejich pomocí si neustále vytváří trojrozměrný model okolí, takže dokáže rozpoznat nejen vozidla, ale také chodce nebo cyklisty. A hlavně – přesně stanovit jejich vzdálenost, rychlost a směr pohybu.

Co všechno EyeSight dokáže?

Usnadní vyhýbací manévr

Asistent řízení před kolizí Pre-Collision Steering Assist usnadní vyhýbací manévr řidiči, který se snaží vyhnout překážce.

Zvýší brzdnou sílu

Pokud v krizové situaci řidič brzdí nedostatečně, systém Pre-collision Braking dokáže automaticky zvýšit brzdnou sílu.

Automaticky brzdí nebo i zcela zastaví

Pokud řidič nereaguje na překážku ani na výstražný signál, EyeSight dokáže automaticky brzdit nebo i zcela zastavit, pokud je to možné.

Upozorní na samovolné vyjetí z pruhu

Asistent pro jízdu v pruzích a varování před sjetím ze silnice upozorní řidiče pomocí světelných a akustických signálů na samovolné vyjetí z pruhu.

Omezí rozjetí do překážky

Pokud si řidič splete plynový pedál s brzdou, případně omylem špatně zařadí, takže by hrozilo rozjetí do překážky před vozem, omezí EyeSight výkon motoru a vyšle varovný signál.

Vyloučení odpovědnosti

Při řízení se nikdy nespoléhejte pouze na systém EyeSight. Řidiči zůstávají odpovědní za bezpečnost jízdy, musí věnovat pozornost řízení a svému okolí, dodržovat pravidla, udržovat bezpečnou vzdálenost a sešlápnout brzdový pedál, pokud je to nutné. Řidiči si musí důkladně přečíst manuál pro majitele vozu, seznámit se se všemi funkcemi ještě před použitím systému a používat ho řádným způsobem. Nesprávné použití systému nebo nedostatečná pozornost mohou vést k nehodám. Pokud se objeví nesrovnalosti mezi informacemi na těchto stránkách a pokyny uvedenými v příručce pro majitele vozidla, má přednost příručka pro majitele vozidla. Všechna videa jsou pouze ilustrační a mohou se lišit od aktuálních specifikací.

Sledujte nás: