SUBARU XV

Bezpečnost

Všestranná bezpečnost Subaru

Všestranná bezpečnost Subaru

Když vám vůz dává klid mysli, je život příjemnější. Právě proto je u Subaru bezpečnost na prvním místě. Subaru má původní kořeny v letecké výrobě a celou dobu své historie se řídí politikou “lidé na prvním místě”. To znamená, že už více než 50 let ladí, cizeluje a testuje své pokročilé systémy. Díky nejnovějším systémům v oblasti ochrany před nehodou či vyhnutí se nárazu a unikátním technologiím, jako je globální platforma Subaru a symetrický pohon všech kol, se značka Subaru snaží zlepšovat všestrannou bezpečnost svých vozů směrem k budoucnosti bez nehod.

Skvělé hodnocení v bezpečnostních testech Euro NCAP

2019 - XV e-Boxer

Již od generační změny v roce 2017 bylo Subaru XV nezávislými organizacemi po celém světě oceňováno za bezpečnost. V Japonsku bylo v roce 2017 zvoleno nejbezpečnějším vozem, a dokonce dosáhlo na nejvyšší hodnocení. Subaru XV získalo v programu JNCAP Preventive Safety Performance Assessment hodnocení Top ASV+++ v letech 2018–2019. V Evropě dosáhlo Subaru XV na maximální pětihvězdičkové hodnocení za rok 2017 v nárazových testech European New Car Assessment Programme (Euro NCAP) a bylo oceněno jako nejlepší ve své třídě za rok 2017 a jako nejbezpečnější malý rodinný vůz v Evropě za rok 2017. V roce 2019 navázalo na nejlepší výsledky v testech Euro NCAP i s modelem XV e-Boxer a opět získalo 5 hvězd.

Základní bezpečnost

Základní orientace na bezpečnost začíná už v procesu vývoje. Výjimečná viditelnost, optimální pozice za volantem a intuitivní ovládání jsou jen některé z prvků, které zvyšují úroveň bezpečnosti posádky už v momentu, kdy nastoupíte do svého vozidla.
<sg-lang1>Výhled do všech stran</sg-lang1><sg-lang2></sg-lang2><sg-lang3></sg-lang3>

Výhled do všech stran

Optimální výhled do všech stran s výrazným omezením slepých míst a snadný přehled o okolí: to vše je zajištěno díky optimální pozici za volantem, vysokým oknům a citlivě umístěným sloupkům karoserie.

Preventivní bezpečnost

Mezi preventivní bezpečnostní prvky pomáhající zabránit kolizi dřív, než se může stát, patří pokročilé bezpečnostní technologie, jako je EyeSight*1.
<sg-lang1>Asistent dálkových světel HBA (High Beam Assist)<sup>*2*3</sup></sg-lang1><sg-lang2></sg-lang2><sg-lang3></sg-lang3>

Asistent dálkových světel HBA (High Beam Assist)*2*3

Asistent dálkových světel při jízdě v noci zvyšuje viditelnost a bezpečnost tím, že na základě jízdních podmínek automaticky zapíná a vypíná dálková světla.
<sg-lang1>Systém Subaru pro detekci vozidel vzadu (SRVD)<sup>*2*3</sup></sg-lang1><sg-lang2></sg-lang2><sg-lang3></sg-lang3>

Systém Subaru pro detekci vozidel vzadu (SRVD)*2*3

Senzory umístěné v zadních rozích vozu vás varují před vozidly ve slepých místech. Zároveň vás při couvání do silnice upozorní na příčně přijíždějící vozidla, čímž omezí potenciální nebezpečí nárazu.
<sg-lang1>Natáčecí světlomety (SRH)<sup>*3</sup></sg-lang1><sg-lang2></sg-lang2><sg-lang3></sg-lang3>

Natáčecí světlomety (SRH)*3

Hlavní světlomety pracují v součinnosti s řízením a podle rychlosti díky svému natáčení osvětlují prostor před vozidlem a při jízdě v noci zajišťují, abyste lépe viděli do zatáček.

* Podívejte se na podmínky

*1 EyeSight je systém na podporu řízení, jenž za některých jízdních podmínek nemusí fungovat optimálně. Za bezpečnost jízdy vždy zodpovídá řidič, jenž je povinen věnovat pozornost řízení a dodržovat dopravní předpisy. Účinnost fungování systému závisí na celé řadě faktorů, mj. údržbě vozidla, klimatických podmínkách a stavu vozovky. Veškeré podrobnosti k fungování systému najdete v Uživatelské příručce, kde jsou též uvedena omezení systému EyeSight, včetně funkcí popisovaných v tomto prospektu.

*2 Řidič je vždy odpovědný za bezpečnost a sledování dopravy a dodržování pravidel provozu. Nikdy se při jízdě nespoléhejte pouze na pokročilé bezpečnostní systémy. Nekteré prvky těchto systémů mají svá omezení. Kompletní informace ohledně funkčnosti systému a jeho omezeních najdete v návodu k obsluze. Pro více informací se prosím obraťte na svého prodejce.

*3 Volitelné

Aktivní bezpečnost

Aktivní bezpečnost spočívá v jednoznačném ovládání vozidla, které je zajištěno technologiemi, jako je symetrický pohon všech kol a globální platforma Subaru. Základní elementy pohybu – jízda, zatáčení, brzdění – jsou vyladěny k dokonalosti, takže si každou jízdu užijete s klidnou myslí.
<sg-lang1>Systém regulace jízdní dynamiky</sg-lang1><sg-lang2></sg-lang2><sg-lang3></sg-lang3>

Systém regulace jízdní dynamiky

Systém regulace jízdní dynamiky upravuje distribuci točivého momentu mezi všechna kola (AWD), výkon motoru a brzdění každého kola. Tím pomáhá ...
<sg-lang1>Auto Vehicle Hold</sg-lang1><sg-lang2></sg-lang2><sg-lang3></sg-lang3>

Auto Vehicle Hold

Tato funkce po zastavení udržuje vůz pomocí brzd na místě i bez sešlápnutého brzdového pedálu. Při přidání plynu se vůz automaticky odbrzdí a rozjede.
<sg-lang1>Vyhnutí se nebezpečí</sg-lang1><sg-lang2></sg-lang2><sg-lang3></sg-lang3>

Vyhnutí se nebezpečí

Díky platformě SGP, symetrickému pohonu AWD, nízkému těžišti, zdokonalenému podvozku a zvýšené tuhosti karoserie vůz reaguje na úhybný manévr okamžitě ...

Pasivní bezpečnost

Pasivní bezpečnost spočívá v zajištění vaší bezpečnosti v případě kolize. K tomu pomáhá například uložení motoru chránící kabinu a soustava airbagu.*
<sg-lang1>Zesílená karoserie obepínající posádku</sg-lang1><sg-lang2></sg-lang2><sg-lang3></sg-lang3>

Zesílená karoserie obepínající posádku

Zesílená karoserie obepínající prostor pro posádku ve větším podílu využívá části z vysokopevnostní oceli. Současně byla strukturálně přepracována tak, aby ve všech směrech lépe absorbovala energii z různých typů nárazu.
<sg-lang1>Uložení motoru chránící kabinu</sg-lang1><sg-lang2></sg-lang2><sg-lang3></sg-lang3>

Uložení motoru chránící kabinu

Nosná struktura a uložení v rámci platformy SGP se nyní významně podílí na tom, že motor a prevodovka jsou uloženy níže než kdykoli předtím. A to tak, aby se v případě čelního nárazu posunuly pod vozidlo a nezdeformovaly prostor pro posádku.

* Podívejte se na podminky

* Efektivní při použití ve spojení s bezpečnostními pásy.

EyeSight

Špičková technologie SUBARU na podporu řízení.

V Subaru věříme ve všestrannou bezpečnost, jejíž důležitou součástí je prevence kolizí, která se snaží zabránit tomu, aby k nehodám vůbec docházelo. Proto jsme vytvořili EyeSight*1 , špičkový systém podpory řidiče od Subaru. Jako druhý pár očí, které sledují silnici před vámi, využívá EyeSight stereo kamery se schopnostmi podobnými lidským očím, které zachycují trojrozměrný barevný obraz situace před vozem.
Použití obrazu z obou kamer umožňuje precizně odhadnout tvar, rychlost a vzdálenost nejen automobilů, ale i motocyklů a chodců před vozidlem.*2 Když identifikují potenciální nebezpečí, systém varuje řidiče a v případě potřeby dokonce aktivuje brzdy, aby pomohl zabránit nehodě. Tímto příspěvkem k bezpečnosti provozu EyeSight snižuje zátěž řidiče a zvyšuje pocit bezpečí na palubě SUBARU XV.
<sg-lang1>Adaptivní tempomat</sg-lang1><sg-lang2></sg-lang2><sg-lang3></sg-lang3>

Adaptivní tempomat

Technologie EyeSight*1 nekončí tím, že pouze udržuje přednastavenou rychlost jako tradiční tempomat. Když rozpozná vozidlo jedoucí vpředu, ...
<sg-lang1>Funkce upozorňování na kličkování v jízdním pruhu a funkce hlídání jízdních pruhů</sg-lang1><sg-lang2></sg-lang2><sg-lang3></sg-lang3>

Funkce upozorňování na kličkování v jízdním pruhu a funkce hlídání jízdních pruhů

Pokud vás zmůže únava a začnete nezvykle „šněrovat“ silnici nebo vyjíždět ze svého jízdního pruhu, funkce ...
<sg-lang1>Upozornění na rozjezd vozidla vpředu</sg-lang1><sg-lang2></sg-lang2><sg-lang3></sg-lang3>

Upozornění na rozjezd vozidla vpředu

Pokud právě stojíte a systém EyeSight rozpozná, že se kolona opět začala hýbat, funkce upozornění na rozjezd vozidla vpředu (LVSA - Lead Vehicle Start Alert) dá řidiči pomocí akustického signálu a blikající kontrolky vědět, že nastal čas reagovat.
<sg-lang1>Systém pro udržování vozidla v jízdním pruhu</sg-lang1><sg-lang2></sg-lang2><sg-lang3></sg-lang3>

Systém pro udržování vozidla v jízdním pruhu

Při jízdě na dálnici, rychlostních silnicích a podobných typech komunikací může systém pro udržování vozidla v jízdním pruhu pomocí dvojice kamer sledovat značení jízdních pruhů a ...
<sg-lang1>Systém přednárazového brzdění<sup>*2</sup></sg-lang1><sg-lang2></sg-lang2><sg-lang3></sg-lang3>

Systém přednárazového brzdění*2

Pokud systém přednárazového brzdění rozpozná hrozící střet vozidlem nebo jinou překážkou vpředu, dokáže na tuto skutečnost řidiče upozornit, a to akusticky i pomocí kontrolky na ...
<sg-lang1>Přednárazová regulace výkonu motoru</sg-lang1><sg-lang2></sg-lang2><sg-lang3></sg-lang3>

Přednárazová regulace výkonu motoru

Pokud systém EyeSight detekuje překážku před vozidlem a vy zařadíte k rozjezdu vozidla vpřed namísto vzad, přednárazová regulace výkonu motoru reaguje pomocí několika krátkých ...

* Podívejte se na podmínky

*1 EyeSight je systém na podporu řízení, jenž za některých jízdních podmínek nemusí fungovat optimálně. Za bezpečnost jízdy vždy zodpovídá řidič, jenž je povinen věnovat pozornost řízení a dodržovat dopravní předpisy. Účinnost fungování systému závisí na celé řadě faktorů, mj. údržbě vozidla, klimatických podmínkách a stavu vozovky. Veškeré podrobnosti k fungování systému najdete v Uživatelské příručce, kde jsou též uvedena omezení systému EyeSight, včetně funkcí popisovaných v tomto prospektu.

*2 Systém přednárazového brzdění nemusí za všech situací fungovat. Za určitých situací nemusejí být splněny nezbytné podmínky k optimálnímu fungování systému EyeSight – závisí např. na rychlosti jízdy vůči překážce, výšce objektu a dalších podmínkách.

Rozsah zorného pole systému EyeSight (nezakládá se na skutečném měření)

Sledujte nás: